обозреватель консультации публикации это мы не проходили опять учиться давайте знакомиться о проекте написать письмо
обозреватель консультации публикации это мы не
проходили
опять учиться давайте
знакомиться
о проекте написать
письмо

  « главная страница

 

 

 23.05.2001 

Можно ли в брачный договор не включать предметы, которые имеют паспорт (покупочный), и дата покупки попадает на период времени до росписи?

Не будет ли потом это имущество рассматриваться как совместно нажитое?


Согласно ст.24 Кодекса о браке и семье (КоБС) раздельным имуществом супругов является имущество, которое принадлежало каждому из супругов до вступления в брак, а также полученное в период брака в дар или в порядке наследования. Режим общей совместной собственности раздельное имущество приобретает по соглашению между супругами (ст.27 КоБС) или в определенных случаях по решению суда (ст.25 КоБС).

Возможность заключения брачного контракта предусмотрена ст.27-1 КоБС, а порядок его заключения регулируется Постановлением КМУ от 16.06.93 №457 "О порядке заключения брачного контракта". Брачный контракт, который заключается между вступающими в брак лицами, приобретает юридическую силу с момента заключения брака. Такая позиция законодателя вполне логична, поскольку если брак не будет заключен, то теряется смысл заключенного контракта, т.к. лица, его заключившие, не приобрели связь между собой соответствующего характера.

Таким образом, можно сделать вывод, что до момента регистрации брака все приобретенное имущество не является приобретенным в браке. При этом фактическое совместное проживание будущим супругов не будет основание считать приобретенное в этом период каждым из них имущество совместно нажитым, если конечно об этом не будет специально заявлено будущими супругами.

 


Является ли квартира, находящаяся в подвальном этаже, жилой?  
 
 
 


Часть 1 Статьи 50 Жилищного кодекса (ЖК) УССР, который действует сейчас на Украине, определяет, что жилое помещение, предоставляемое для проживания, должно быть благоустроенным применительно к условиям данного населенного пункта, отвечать установленным санитарным и техническим требованиям. Беря во внимание тот факт, что квартира с целью ее предоставления оформляется рядом документов (технический паспорт, ордер на квартиру, документы собственности и пр.), в связи с чем происходит ее регистрация различными органами (БТИ, органы исполнительной власти…), в результате такой процедуры она приобретает принадлежность к жилому фонду. В противном случае такое помещение не будет вообще считаться квартирой.

Перевод жилого помещения в нежилое происходит в исключительных случаях по решению местных органов власти согласно ч.2 ст.7 ЖК. Та же ст.7 ЖК предполагает регулярное обследование жилых помещений с целью исключения из их числа помещений, не пригодных для проживания. До момента исключения помещений из жилого фонда они считаются жилыми.

 


Як можна отримати дозвіл (ліцензію) на виготовлення, серійне виробництво та реалізацію пристроїв, які складаються з вибухових матеріалі? Хто видає такий дозвіл і які для цього необхідно пройти інстанції?
 


Серед видів діяльності, здіснення якою можливо лише за умови отримання ліцензії згідно статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" є й виробництво та реалізація вибухових речовин та матеріалів. З метою реалізації положень згаданої статті державний комітет України з питань регуляторної політики та підприємництва разом із міністерством праці та соціальної політики України наказом N 13/18 від 22.01.2001 затвердили Ліцензійні умови провадження господарської діяльності з виробництва вибухових речовин і матеріалів (за переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України). П.1.3. Ліцензійних умов визначає, що якщо суб'єкт господарювання здійснює виробництво вибухових матеріалів не в повному обсязі, а частково або з окремих робіт, операцій, послуг, то Ліцензійні умови поширюються на суб'єкта господарювання в частині, що встановлює вимоги до провадження господарської діяльності, зазначеної в ліцензії. Ліцензійні умови містять положення щодо умов здійснення діяльності з виробництва вибухових речовин, в т.ч. вимоги до місця провадження такої діяльності, обладнання території, питань безпеки тощо.

Господарська діяльність, пов'язана з виробництвом вибухових матеріалів, здійснюється відповідно до вимог:

  • Закону України "Про охорону праці";
  • Єдиних правил безпеки при підривних роботах, затверджених Держгіртехнаглядом України, ДНАОП 0.00-1.17-92;
  • Правил будови і безпечної експлуатації стаціонарних пунктів виготовлення гранульованих і водовмісних вибухових речовин та пунктів підготовки вибухових речовин заводського виробництва на підприємствах, які виконують підривні роботи, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР, НАОП 1.2.90-1.08-88.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 14.11.2000 N 1698 "Про затвердження переліку органів ліцензування" видачу ліцензій на здійснення діяльності з виробництва вибухових речовин провадить Держнаглядохоронпраці.

Згідно Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" суб'єкт господарювання, який має намір діяльність з виробництва вибухових речовин, особисто або через уповноважений ним орган чи особу звертається до відділу ліцензування Держнаглядохоронпраці із заявою встановленого зразка про видачу ліцензії. У заяві про видачу ліцензії повинні міститися такі дані:

  1. відомості про суб'єкта господарювання - заявника: найменування, місцезнаходження, банківські реквізити, ідентифікаційний код - для юридичної особи; прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані (серія, номер паспорта, ким і коли виданий, місце проживання), ідентифікаційний номер фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів - для фізичної особи;
  2. вид господарської діяльності, на провадження якого заявник має намір одержати ліцензію.

Ліцензійні умови називають місця безпосереднього вироблення вибухових матеріалів місцевими. Виробництво вибухових матеріалів на місцевих пунктах виготовлення здійснюється за умов:

  • розташування пункту з виготовлення вибухових матеріалів (далі ПВВМ) на окремій ізольованій площадці або в межах складу вибухових матеріалів на безпечній відстані, яка визначається відповідно до вимог ДНАОП 0.00-1.17-92;
  • територія, де розташований ПВВМ, повинна бути огороджена та охоронятись відповідно з ДНАОП 0.00-1.17-92;
  • наявності спеціальної площадки для випробувань і знищення вибухових матеріалів, обладнаній та розміщеній відповідно до вимог ДНАОП 0.00-1.17-92;
  • обладнання ПВВМ повинно відповідати конструкторській документації, яка узгоджена в установленому порядку;
  • обладнання ПВВМ повинно містити засоби контрольно-вимірювальної апаратури, системи заземлення та захисту від статичної електрики;
  • ПВВМ повинні бути обладнані пристроями реєстрування маси вибухових речовин та їх компонентів, які завантажуються у пункт виготовлення або в транспортно-зарядні засоби;
  • конструкція обладнання повинна забезпечувати рівні його шкідливого впливу в межах діючих стандартів і санітарних норм;
  • ПВВМ повинен бути обладнаний протипожежною системою відповідно до групи пожежно-вибухонебезпечних речовин, які присутні в технологічному процесі.

Крім того встановлені особливі вимоги провадження господарської діяльності з виробництва вибухових речовин і матеріалів на пунктах місцевого виготовлення, яка може провадитись за умов наявності:

  • проектної документації на ПВВМ;
  • регламенту технологічного процесу;
  • паспортів (формулярів) обладнання, пристроїв управління і контролю виробничого процесу;
  • стандартів і технічних умов на сировину, матеріали та готову продукцію;
  • креслення нестандартизованого обладнання, оснащення і пристроїв;
  • виробничих журналів;
  • інструкцій з охорони праці;
  • місць зберігання вибухових матеріалів або документів, що засвідчують їх оренду;
  • спеціального автотранспорту для перевезення вибухових матеріалів;
  • посадових осіб, які мають відповідну вищу або середньо-технічну освіту;
  • спеціально підготовленого персоналу, допущеного до процесу виготовлення вибухових матеріалів відповідними наказами;
  • положення про керівництво роботами, пов'язаними з обігом вибухових матеріалів;
  • експертного висновку щодо додержання вимог безпеки;
  • акта приймальної комісії щодо готовності ПВВМ.

Відповідно, можна зробити висновок про необхідність підготовки відповідних документів згідно перелічених вимог, оскільки їх подання буде необхідним для отримання ліцензії.

 


 

Наталья Плешкова
юрист

вверх страницы вверх страницы

  « вернуться к оглавлению консультаций

© Наталья Плешкова, Сергей Скибун - 2000