обозреватель консультации публикации это мы не проходили опять учиться давайте знакомиться о проекте написать письмо
обозреватель консультации публикации это мы не
проходили
опять учиться давайте
знакомиться
о проекте написать
письмо

  « главная страница

 

29.01.2002

 


Реорганізація школи.

 

Моя дитина в 1999р. була прийнята в середню загальноосвітню школу №79 м. Львова в 1-й клас. Це був останній набір дітей у перші класи (у 2000р. набору не проводили). У липні - серпні 2001 року школу реорганізовують в гімназію. Чи має право директор, тепер вже гімназії, звільнити всіх дітей 3-х класів --- 120 чоловік, видавши документи про закінчення початкової!!!??? школи, з наступним зарахуванням після складення вступного іспиту ну і звичайно $$ (тільки 60!!! вищезгаданих учнів), при умові, що вже в третьому класі діти рахуються в гімназії. Всі зошити, табель успішності підписують --- учня 3-Б класу, гімназії "...." м.Львова. Чи можливо з цим боротись і як?

 

Викладена ситуація свідчить про порушення деяких норм законодавства про освіту. По-перше, термін навчання у загальноосвітніх навчальних закладах I ступеня становить 4 роки (стаття 12 Закону України “Про загальну середню освіту”), а тому “звільнити” учнів після третього класу з видачею свідоцтва про закінчення “початкової” школи суперечить закону. Правомірність реорганізації навчального закладу залежить від форми власності, оскільки рішення про реорганізацію (перетворення) приймається власником або відповідним органом управління (територіальним органом освіти чи органом місцевого самоврядування). За порушення законодавства про освіту особи, що допустили таке порушення, несуть відповідальність. Батьки мають право відповідно до статті 29 Закону України “Про загальну середню освіту” батьки мають право звертатися до органів управління освітою з приводу навчання дітей, в том числі зі скаргою.

Управління системою загальної середньої освіти здійснюється Міністерством освіти України, іншими центральними органами виконавчої влади, яким підпорядковані навчальні заклади, Міністерством освіти Автономної Республіки Крим, відповідними органами управління освіти обласних, Київської та Севастопольської міських, районних, районних у містах Києві та Севастополі державних адміністрацій, а також органами місцевого самоврядування. Серед їх повноважень також вказаний захист вихованців (учнів) учбових закладів, що надає батькам право звертатися зі скаргою. Звернення зі скаргою передбачене також Законом “Про звернення громадян”. Звернення необхідно зробити у письмовій формі та направити його поштою або зареєструвати в приймальні відділу освіти, інакше його можуть проігнорувати.

Не виключений тут і судовий розгляд спору між батьками та учбовим закладом. Підставами для звернення є конституційне право на освіту, та статті 55 і 124 Конституції, що гарантуюсь захист прав громадян в судовому порядку, оскільки юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають в Україні.

 

Наталья Плешкова
юрист

вверх страницы вверх страницы

  « вернуться к оглавлению "опять учиться"

© Наталья Плешкова, Сергей Скибун - 2000